27 Mart 2017 Pazartesi

Uyurgezer, Spor, Detone ve DiğerleriBir süredir sabah uyandığımda bir gece önce nerdeydim ne yapıyordum hatırlamaya çalışıyorum. Yatağımın hemen yanındaki şifonyerin üzerinde yarısı ısırılmış elma buluyorum mesela.. Ama gece kalkıp yediğimi hatırlamıyorum. Dizimdeki morluk nerede nasıl oldu bilmiyorum. Kesin gece kalktım bi yerlere çarptım ondandır diyorum.

Bu konudan bi arkadaşıma bahsettiğimde "Raso ya uyurgezer olduysan ya geceleri çıkıp bi işler karıştırıyorsan o zaman nolucak" diye benimle dalgasını geçti. Sonra oturduk bana fantastik bilimkurgu tadında uyurgezer hikayeler yazdık bütün gün.

Aynı günün akşamı sosyal bir ortamda gündüz yazdığımız hikayeleri hatırlayıp gülmeye devam ederken bir adam yaklaştı yanıma "aa sizi tanıyorum siz kulüpte şarkı söyleyen kızsınız" dedi. O an her şey durdu. Kocaman bir kamera şakasının içinde olmakla yazıp güldüğümüz hikayelerin gerçek olma ihtimali arasında gidip gelirken "durun durun eşim de sizi tanıyor onu da çağırıyim" dedi ve yanımızdan uzaklaştı.

Arkadaşıma dönüp "bunu sen ayarladın di mi!" diye çıkıştım. Kalakaldı cevap veremedi. Tabii öyledir diye düşündüm. O kadar hikaye yazdık çizdik eğlendik, şakacı arkadaşım da üstüne tüy dikecek ya adamı ayarlamış beni korkutacak. Güya ben geceleri bir kulüpte şarkı söylüyormuşum falan filan..ayy daha neler!

Ben bunları düşünürken adam yanında eşiyle geldi. "Biz spora geldiğimizde eğer sizin yanınızdaki koşu bantları boşsa oraya geçiyoruz. Sizin spor yaparken yüksek sesle şarkılar söylemeniz çok enerji veriyor bize" dedi.

Kelimenin tam anlamıyla "mal" gibi kaldım. Arkadaşım gülmekten dengesini kaybetti. Bir yandan uyurgezer hikayesi tezinin çürümesiyle rahatlamışken diğer yandan spor kulübünde yüksek sesle şarkılar söyleyen kız olarak nam salmış olmanın verdiği titrek tedirgin sesimle "nnnaası yani?" diye sordum..

Meğerse ben farkında olmadan iPodumdan müzik dinlerken bağıra çağıra şarkı söylüyormuşum. Bu minnoş çift de bu durumu pek seviyomuş. Yüzüme böyle söylüyolar da acaba arkamdan "detone deli manyak" diyolar mıdır diye bi düşündüm ama o kadar tatlı ve samimi bir halleri vardı ki kıyamadım. "bi sonraki sefer söz sizin için söylicem hatta siz peçeteye yazıp verin istek parça varsa" diyerek komiklikler yaptım.

Eve dönünce o gün sporda dinlediğim müzik listesine bir göz attım. Sizin için hiç üşenmedim aşağıya listeledim her birine de hiiiç üşenmeden link verdim.

Şimdi sıradan gidersek..

1 numara belli ki gaza gelmek için seçilmiş, sporun başında normalimdir çok coşmam diye tahmin ediyorum.

2 numara da ehh işte yani normal kardiyo müziği dımm dımm diyerekten..

3 numara beni korkutmaya başlıyor, özellikle "o evdeeee cihangirdeeee" kısmını çok içten söyleyebilme potansiyelim var.

4 numara yine kişisel tarihimdeki gaz parçalardan, yani kopmalar başlamıştır.

5 numara konusunda yorum yapmak istemiyorum. Bu listede ne işi var, koşu bandında bu nasıl söylenir, şimdi ne alaka gibisinden sorularınızı alın denize atın. Bana bunlarla gelmeyin!

6 numara adeta 4 uçlu uçurum! Baştan sona çılgınca söylemişimdir kesin!

7 numarada şarkıyı baştan sona söylemeye ek olarak Mustafa Sandal'ın o müthiş aya benzer dansını da yapmış olmaktan korkuyorum. Çok şükür koşu bandında dengeyi kaybedip düşmemişim.

8 numara bence güvenli bi alan. Naif şarkı, naif tempo, naif sözler.. Yani umarım inşallah yareppim!

9 numara konusunda laf söylemeye gerek yok, performans tavandır offf!

10 numaranın en güzel kısmı sadece müzik olması yani söz yok. Ama şimdi düşündüm de ille de bir ses çıkarıyorsam söz olmaması iyi mi kötü mü?..Hay bin kunduz!


Yani bu o gün yaptığım kardiyo listesiydi. Peki diğer günler ne olacak? Ben şimdiye kadar orada kaç kişiye kaç konser verdim acaba? Rezil mi oldum vezir mi oldum? 

Peki şimdi ne olacak benim bu halim?..

İşte bunlar hep kaos, hep travma, hep kafamda deli sorular!

Neyse, her şeyin hayırlısı diyerek burada bitirmek istiyorum. Gidip kendime yeni bir liste yapiyim bari..Hadi eyvallah..

* Fotoğraf bu olay sonrasındaki gün yaptığım yürüyüşten. Neden spor kulübüne gitmeyip sahile indim ki? Tabii ki sahili sevdiğimden başka neden olucak :)

2 yorum:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...