27 Eylül 2014 Cumartesi

Kurtlarla Koşan Kadınlar


okuması zor bir kitap.
ama değer.
kitaptan altını çizdiğim cümleler:

* Gördüklerin ürkütecek seni, biliyorum. Belki kaçıp gitmek isteyeceksin, görmezden geleceksin.  Ama dayan! Hazinen içinde! Ona sahip çık, çalmalarına izin verme!

* Neysen osun. Kendinle yüzleş. Sana öğretilen “sen”le değil de, içinde, içgüdülerindeki “gerçek” sen ile…

* Kendin olmak zor, yıpratıcı, tehlikeli ve riskli… Ama sana dayatılanları yaşamaktansa o riske girmelisin. Unutma hem kalıp hem gidemezsin. Görmen gereken her şeyi gör ve dayan.

* Yaratma yeteneğimiz bize en büyük hediye… Ona zaman ayır, hiçbir şeye değişme! Ve ona saygı göstermeyenlerden uzak dur. 

* Zamanla olacak her şey… Sezgilerine güven… Acele etme… Dinle…


* Küçük kız çocuğunun en büyük yükümlülüğü: kibar ve nazik olmak. Hayır, bu kadar kibar olmak zorunda değilsin. Kendi doğrularını bul. Kendine dönmeye vakit ayır. İşinden, eşinden, arkadaşından, çocuğundan ayrı, sadece senin olduğun, senin için olan bir vakit. 


* Yıkıcı sevgililerden, yıkıcı ilişkilerden, yıkıcı güçlerden uzak dur. Çünkü kimse içindeki canlı enerjiyi bastırmamalı. Alt üst olabilirsin, ama bırak içindeki güç seni düzlüğe çıkarsın. 

 * Hayat enerjini tanı, onu koru, gizil doğasına önem ver. Neysen osun, içinde fısıldayan ne olmak istiyorsa “o” olabilirsin. Kim olduğunu unutma! Sen “sen” oldukça parlayacaksın. Başkaları değil, sen kendi hayatını ele geçirmelisin. * Geçmişinden kaçamazsın. Öfkeni yaşa. Tepkini ver. Ama yaratıcı gücünün önüne geçmesine izin verme. Geçmişi geçmişte bırak. Ve devam et.


* Geri dönmek isteyeceksin. O konforlu sandığın alana, alıştığın, bildiğin… Korkma, yüzleş ve devam et… İsteklerin için inat et… Yıkmaktan, bozmaktan, yeniden yapmaktan korkma. Dibe vurabilirsin hayatta. Acı verir, ama yeniden başlayabilmek için en iyi yerdir dip. * Kendine gerçeği söyle ve gerçekle yüzleş. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...